petek, 2. junij 2023 Prvo mesto za ekipo nogometašev UP na Športnih igrah zaposlenih 2023

V soboto, 27. maja 2023 se je na Bonifiki v Kopru zbralo več kot 300 udeležencev na že tradicionalnih Športnih igrah zaposlenih v organizaciji Olimpijskega komiteja Slovenije.

Tekmovanja so se odvila v:

• malem nogometu,
  • odbojki,
  • košarki
  • 3x3, pikadu,
  • tenisu,
  • štafetnem teku ter
  • (letos prvič!) tudi v hitrostnem plezanju.

Univerzo na Primorskem so na letošnjih igrah zastopali:

• igralci in igralke nogometa (1 ekipa iz UP Fakultete za vede o zdravju; Darjan Smajla, Dean Lipovac, Jure Žitnik, Matic Sašek, Oskar Cvjetičanin, Rok Vatovec) in
  • odbojke (2 ekipi mešano UP FVZ, UP FAMNIT, UP PEF, UP FHŠ, UP FM; Luka Kejžar, Karin Vrtar, Martin Vižintin, Karmen Zazijal, Vid Jerovšek, Peter Muršič, Eda Brisa ter Blas Fernandez, Giusy Monzillo, Mojca Družina, Sadmir Kudin, Safet Pejić, Nika Pavletić).

Odbojkarski ekipi sta izpadli v kvalifikacijskih bojih, ekipa nogometašev pa je osvojila prvo mesto!

Na Univerzi na Primorskem se zavedamo pomena zdravega in aktivnega življenjskega sloga. Zato za rekreacijo naših zaposlenih in študentov čez leto leto skrbi ŠportUP, uradna rekreacija UP.