sreda, 18. marec 2020 Prof. dr. Tamás Szőnyi prejemnik prestižne nagrade Széchenyi

Z velikim veseljem sporočamo, da je prof. dr. Tamás Szőnyi, profesor na Univerzi Eötvös Loránd in na UP FAMNIT, eden od letošnjih prejemnikov nagrade Széchenyi. Nagrado podeljuje madžarska država v znak priznanja tistim, ki so s svojim delom na izjemen način prispevali k razvoju akademskega delovanja na Madžarskem.

Dr. Tamás Szőnyi je mednarodno priznani matematik, ki raziskuje na področju diskretne matematike, zlasti končne geometrije, teorije kodiranja in kombinatorike. Leta 2001 mu je Madžarska akademija znanosti podelila naziv doktor znanosti, ustanovil pa je tudi uspešno šolo končne geometrije. Na UP FAMNIT predava pri predmetu Teorija kodiranja.

Prof. dr. Tamásu Szőnyiju čestitamo ob prejetju pomembne nagrade!

(Prof. dr. Szőny na mednarodni doktorski poletni šoli iz diskretne matematike na Rogli leta 2016)