ponedeljek, 3. december 2018 Prof. dr. Gretta Pecl (Univerza na Tasmaniji) o podnebnih spremembah v oceanih

Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT vabi na predavanje z naslovom

Podnebne spremembe v svetovnih oceanih (Climate changes in world’s oceans), ki bo

v sredo, 5. decembra ob 13.00 v predavalnici Famnit VP-2 (Glagoljaška 8, Koper).
Predavala bo prof. dr. Gretta Pecl (Univerza na Tasmaniji).

Foto vir: Twitter

S ponosom in z velikim veseljem obveščamo, da na Oddelek za biodiveziteto UP FAMNIT prihaja prof. dr. Gretta Pecl, direktorica Centra za morsko socio-ekologijo Univerze v Tasmaniji (Avstralija). Prof. Pecl, ki je sicer tudi slovenskih korenin, sodi med vodilne strokovnjake na področju ekologije podnebnih sprememb z objavami v številnih prestižnih znanstvenih revijah, vključno s Science in Nature.

S kolegi z mednarodnega okolja dr. Pecl preučuje dolgoročne vplive podnebnih sprememb v oceanskih območjih, ki se najhitreje in najbolj segrevajo, kot so npr. vzhodna obala Tasmanije, kjer so zabeležili 4-kratno stopnjo segrevanja v primejavi s svetovnim popvprečjem, Madagaskar, Južna Afrika, Indija in Brazilija. Več informacij o delu in objavah dr. Pecl je dostopnih na: http://www.utas.edu.au/profiles/staff/imas/Gretta-Pecl.

Predavanje z naslovom Podnebne spremembe v svetovnih oceanih (Climate changes in world’s oceans) bo potekalo v angleškem jeziku.

Vabljeni!