ponedeljek, 24. marec 2014 Priznanja in nagrade UP: med nagrajenci učitelji in raziskovalci ter študenti Famnita

V petek, 21. marca 2014 so na Slavnostni akademiji, ob zaključku Tedna Univerze na Primorskem, podelili univerzitetna priznanja in nagrade, univerza pa je prvič v svoji zgodovini častni doktorat podelila Nobelovemu nagrajencu. Profesor Sir Harold Kroto je Nobelovo nagrado prejel leta 1996, za svoje raziskave na področju kemije.

Med nagrajenci so bili tudi letos sodelavci UP FAMNIT in UP IAM, in sicer:

• Zlato plaketo Univerze na Primorskem je prejel Diego De Leo, Dsc.;
  • naziv Zaslužni profesor Univerze na Primorskem je prejel prof. dr. Cene Bavec;
  • nagrado za pedagoško odličnost Univerze na Primorskem za visokošolske sodelavce je prejel asistent Tine Šukljan;
  • nagrado za znanstveno odličnost Univerze na Primorskem za področje družboslovja je prejela asistentka Vita Poštuvan;
  • priznanje Svečana listina Univerze na Primorskem je prejel doc. dr. Marko Orel;
  • Priznanje Univerze na Primorskem za študente je prejela Olga Kaliada.

Vabljeni k ogledu fotoutrinkov s Slavnostne akademije ter predstavitvi nagrajencev in nagrad.

Obenem vas vabimo k ogledu kratkega filma, v katerem so nastopale študentke in študent ter mlada raziskovalca Univerze na Primorskem, med drugim tudi naša študentka Biopsihologije.

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov na njihovi nadaljnju pedagoški in raziskovalni poti!