ponedeljek, 13. junij 2011 Predstavitev teme magistrskega dela študentke Saše Jacqaline Benedik

V torek, 14.6.2011 bo ob 15. uri v FAMNIT-SEMIN Saša Jacqaline Benedik, študentka magistrskega študijskega programa 2. stopnje Matematične znanosti, predstavila temo magistrskega dela z naslovom Kanonične forme kompleksnih matrik.

Povzetek:

Moja naloga je poiskati kanonične forme kompleksnih matrik. Toda preden se lahko temu posvetim, si ogledamo nekaj posebnih tipov kompleksnih matrik ter njihove lastnosti, ki nam bodo v pomoč v nadaljevanju. Nato pa si ogledamo faktorizacijo kompleksne ortogonalne in kompleksne unitarne matrike.

Vljudno vabljeni k udeležbi!