četrtek, 19. januar 2023 Predsednica Republike Slovenije častna pokroviteljica 32. svetovnega kongresa Mednarodnega zduženja za preprečevanje samomora

V čast nam je, da bo 32. svetovni kongres Mednarodnega združenja za preprečevanje samomora (32nd IASP World Congress) potekal pod častnim pokroviteljstvom predsednice Republike Slovenije dr. Nataše Pirc Musar.

​​​​​​Slovenski center za preprečevanje samomora, ki deluje v okviru Univerze na Primorskem, Inštituta Andrej Marušič in Mednarodno združenje za preprečevanje samomora (IASP) bosta kongres gostila v Portorožu, med 19. in 23. septembrom 2023.

Pridobitev organizacije tovrstnega dogodka je izjemen dosežek za Slovenski center za raziskovanje samomora, saj gre za mednarodno potrditev kakovosti večletnega dela, tako na področju znanstvenega proučevanja samomora kot tudi na področju izvajanja izobraževalnih programov in projektov ter intervencij za najširšo javnost.

Predsednica Republike Slovenije dr. Nataša Pirc Musar
Foto: Matjaž Klemenc/UPRS