ponedeljek, 8. februar 2016 Famnitova delavnica o računalniški varnosti na OŠ Koper

V petek, 5.2.2016, je Oddelek za informacisjke znanosti in tehnologije UP FAMNIT na Osnovni šoli Koper izvedel delavnico  o računalniški varnosti. Naši predavatelji so učence seznanili s pastmi uporabe svetovnega spleta, prek prikaza osnov računalniških komunikacij pa so se seznanili z načinom uporabe svetovnega spleta.

S praktičnim prikazom kraje uporabniškega gesla, ki je temeljil na predstavljenih osnovah računalniških komunikacij, so se učenci seznanili tudi z nekaterimi pastmi in načini varovanja.

Računalniško varnost je osnovnošolcem predstavil doc. dr. Jernej Vičič z UP FAMNIT