sreda, 24. marec 2010 Predavanje: "Po sledeh prokletijske volčice do najvišjega vrha albanskih Alp"

V četrtek, 1. aprila ob 18.30 uri bo v Veliki predavalnici na UP FAMNIT potekalo na predavanje doc. dr. Boštjana Surine z naslovom:

"Po sledeh prokletijske volčice do najvišjega vrha albanskih Alp".

Predavanje je namenjeno predvsem študentom 1. in 2. letnika Biodiverzitete na UP FAMNIT, primerno pa je tudi za druge, ki jih zanima naravoslovna tematika v teh še vedno odročnih krajih.

Predavatelj bo prikazal floristične in biogeografske znamenitosti Prokletij, njihovo izjemno visoko stopnjo endemizma in bogato biotsko pestrost. Posebej bo izpostavil nekatere taksonomske, filogenetske in filogeografske probleme Prokletij in Balkanskega polotoka sploh ter osebne izkušnje gornika v Prokletijah.

Vabljeni!