petek, 19. november 2010 Predavanje Dr. Rok Krašovca »Iskanje logike v evoluciji«

Dr. Rok Krašovec prosi za (1.) izvolitev v pedagoški naziv visokošolski učitelj - docent za področje Biologija

Datum nastopnega predavanja je sreda 15. December ob 16.00 v predavalnici FAMNIT-MP.

Naslov predavanja je »Iskanje logike v evoluciji«.
Povzetek predavanja:  »Fenotip določa zmogljivost organizma in s tem verjetnost za preživetje, zato je vprašanje kako ga organizmi zgradijo večni navdih znanstvenikov. Predavanje bo razkrilo novodobne razlage kartiranja genotipa v fenotip, ki jih ponuja sistemska biologija ter nove uvide, ki jih prinašajo raziskave mobilnih genetskih elementov in medmolekulskega prepoznavanja. Spoznali bomo kako logika celičnega odločanja o lastni usodi lahko vpliva na potek evolucijskih trajektorij in zakaj je razkritje pristnih bioloških (emergentnih) zakonov vedno bližje.».