petek, 22. april 2016 Ponedeljkov seminar računalništva in informatike

V ponedeljek, 25. aprila 2016, bo ob 16.00 uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru PONEDELJKOVEGA SEMINARJA RAČUNALNIŠTVA IN INFORMATIKE Oddelkov za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT in UP IAM.

PROSTOR: FAMNIT-1-MP2 ob 16:00

PREDAVATELJ: Matjaž Krnc

NASLOV: Mere središčnosti v omrežjih

POVZETEK:
V večini omrežij so nekatera vozlišča ali povezave pomembnejše od drugih. Pomembnost vozlišč v omrežjih lahko izrazimo z merami centralnosti. Na seminarju bomo govorili o nekaterih pomembnejših merah centralnosti, tj. stopnja točk, ekscentričnost, centralnost bližine, vmesnostna centralnost ter totalna razdalja. V zvezi s tem bomo pogledali nekaj rezultatov na temo konstrukcije omrežij, ki maksimizirajo določen centralnostni indeks ter predstavili preprost požrešni aproksimacijski algoritem za računanje skupinske centralnosti.

Vabljeni!