četrtek, 25. februar 2016 Ponedeljkov SEMINAR računalništva in informatike

V ponedeljek, 29. februarja 2016, bo ob 16.00 uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru PONEDELJKOVEGA SEMINARJA RAČUNALNIŠTVA IN INFORMATIKE Oddelkov za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT in UP IAM.

PROSTOR: FAMNIT-1-MP2 ob 16:00

PREDAVATELJ: Jernej Vičič

NASLOV: Napovedovanje medenja

POVZETEK:
Med je s stališča finančnih učinkov najpomembnejši čebelji izdelek. Večina čebelarjev ustvari "večino" svojega prihodka s pridelavo/prodajo medu. Donosi medu so odvisni od množice dejavnikov kot so vremenske razmere v času medenja, vremenske razmere v času priprave rastlin na cvetenje, stanja v čebelji družini, ... Čebelarji se zanašajo svoje znanje pri zagotavljanju kakovostnih čebeljih družin, na stoletne izkušnje, napovedovalno mrežo in preprosto na srečo. Čebelarska zveza Slovenije zadnjih 10 let vodi podatke o medenju na samodejnih in ročnih postajah. Te podatke bi skupaj z hidrometeorološkimi podatki in mogoče še novimi viri podatkov uporabili pri izdelavi modela za napovedovanje medenja.

Vabljeni!