petek, 18. november 2016 Ponedeljkov SEMINAR računalništva in informatike

V ponedeljek, 21. novembra 2016, bo ob 16.00 uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru PONEDELJKOVEGA SEMINARJA RAČUNALNIŠTVA IN INFORMATIKE Oddelkov za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT in UP IAM.

PROSTOR: FAMNIT-1-MP2 ob 16:00

---------------------------------------------------------------------------------------------------

PREDAVATELJ: doc. dr. Jernej Vičič

NASLOV: Izdelava terminologije z uporabo jezikovnih tehnologij

POVZETEK:
Terminologija označuje strokovno ali specializirano izrazje določenega področja ali besedila. Termini so poimenovanja za specializirane pojme določenega strokovnega področja.
Ogledali si bomo postopek izdelave terminologije znanstvenega/strokovnega področja marketinga z uporabo jezikovnih tehnologij. Eksperiment je v zadnjih fazah, tako si končnega izdelka še ne bomo ogledali, ogledali pa si bomo neprečiščene sezname najnovejših gradiv sestavljene popolnoma samodejno.

Vabljeni!