petek, 11. november 2016 Ponedeljkov SEMINAR računalništva in informatike

V ponedeljek, 14. novembra 2016, bo ob 16.00 uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru PONEDELJKOVEGA SEMINARJA RAČUNALNIŠTVA IN INFORMATIKE Oddelkov za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT in UP IAM.

PROSTOR: FAMNIT-1-MP2 ob 16:00

---------------------------------------------------------------------------------------------------

PREDAVATELJ: doc. dr. Branko Kavšek

NASLOV: Podatkovna znanost in podatkovni znanstveniki

POVZETEK:
Na seminarju bomo skušali razjasniti pojma "podatkovna znanost" in "podatkovni znanstvenik" (Data Science and Data Scientist). Skušali bomo odgovoriti na vprašanja: "Kaj sploh je podatkovna znanost?", "Kaj se pričakuje od podatkovnega znanstvenika?", "Kako postati podatkovni znanstvenik?", "Katere so tiste veščine, ki jih podatkovni znanstvenik mora imeti?". Ogledali si bomo tudi paleto orodij in znanj, ki so potrebna na tem področju. Poskušali bomo ugotoviti kje v študijskih programih računalništva in informatike "se skriva" podatkovna znanost ter predvsem katera so tista znanja in kompetence, ki jih "klasični" študijski programi računalništva in informatike ne podajo.

Vabljeni!