četrtek, 21. maj 2009 Ponedeljkov Seminar MARA

V ponedeljek, 25.5.2009, bo ob 16. uri v mali predavalnici Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATICNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in računalništvo UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PINT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

Dnevni red:

16:00 -- 17:00

Predavatelj: Denis Trček

Naslov: Obvladovanje zaupanja v storitveno usmerjenih omrežjih.

Povzetek:
Trust management is turning out as one of essential issues for supporting users in contemporary services oriented architectures. Some of approaches address trust by actually focusing on related issues, typically security, while the rest of approaches do address trust in its core. However, there are still quite some open issues that need to be resolved. This lecture will present main methodologies in this area, their strong and weak points, current trends, and the latest discoveries that are essential for computerized trust management, which should be threated through a socio-cognitive perspective.

17:00 -- 18:00

Predavatelj:
Aljaž Slivnik

Naslov: Kode za popravljanje napak

Povzetek:
Predstavil bom osnovne pojme iz teorije kodiranja, kot so hammingova razdalja, linearna koda, generatorska matrika, kontrolna matrika, kodiranje, dekodiranje.

Vabljeni!