sreda, 27. julij 2011 Poletna šola matematičnih financ

Kratka predstavitev

Poletna šola matematičnih financ je namenjena dijakom in študentom, ki jih zanima bolj poglobljeno razumevanje finančnih trgov znotraj konteksta družbenih, ekonomskih in političnih omejitev, ki hkrati omejujejo in definirajo finančne trge, bo potekala med 10.8.2011 in 13.8.2011 v prostorih UP FAMNIT na Glagoljaški 8 v Kopru.

Vsebinsko jedro tretje poletne šole matematičnih financ, ki jo organizira UP FAMNIT, bodo sestavljala predavanja o uporabi tehnične analize pri podporo za odločanje o strategijah nastopanja na finančnih trgih. Udeleženci bodo spoznali različne pristope k tehnični analizi in njeno umestitev v svet negotovosti ter se spoznali s primerjalno analizo različnih metod tehnične analize pri čemur bodo spoznali tudi analogijo med čisto običajnimi odločitvami v vsakdanjemu življenju (športne stave) in kompleksnimi modeli, ki se jih uporablja v finančni in ekonomski analizi. Znotraj tega bo umeščeno tudi predavanje o konkretnih podjetniških odločitvah, ki pa niso vezane samo na finančne trge temveč so umeščene v širši ekonomsko -  politični kontekst.

Podobno kot na lanskoletni poletni šoli bo tudi letos poseben sklop pravno-filozofsko-politične analize delovanja ekonomije in finančnih trgov, katerega namen je omogočiti bolj poglobljen in kontekstualiziran pogled na ekonomijo in modeliranje realnih ekonomskih in finančnih pojavov.

Razpored predavanj

Sreda 10.08.

Četrtek 11.08.

Petek 12.08.

Sobota 13.08.

Klavdija Kutnar*

Osnove teorije grafov

Rado

Pezdir*

Modeliranje z racionalnimi pričakovanji

11:00  -  12:30

Luka Gubo

Uporaba tehnične analize pri trgovanju

Uroš Urbas

Uganka imenovana Pivovarna Laško

Matej Francetič

Matija Radelj

Tehnična analiza od vedežavanja do profesionalne uporabe

Andraž Teršek

(Ustavno) pravno varstvo (ekonomske funkcije) lastnine

Janez Šušteršič

Ali lahko s pomočjo statistike zaslužimo pri športnih stavah?

Klemen Furlan

Uspešno trgovanje na finančnih trgih

Aleksandar Novaković

Trg in demokracija: prijatelja ali sovražnika?

Moderira Rado Pezdir

Debata s Katarino Kresal

Leo Oblak

Kako izgubiti volitve?

Aleksandar Novaković

Kateri koncept svobode je starejši, ekonomski ali politični?

*neobvezna predavanja

Predavatelji

doc. dr. Andraž Teršek, doktor ustavnega prava, Univerza na Primorskem

mag. Aleksandar Novaković, filozof, Institut za političke nauke, Beograd, spletni časopis www.katalaksija.com, Srbija

Luka Gubo, trader, Finančni trgi d.o.o.

Klemen Furlan, univ. dipl. strojnik, trader, Finančni trgi d.o.o.

izred. prof. dr. Janez Šušteršič, ekonomist, Univerza na Primorskem, MFDPŠ, FUDŠ

Leo Oblak, direktor uprave Infonet

mag. Uroš Urbas, področni urednik, časnik Finance

Matej Francetič, univ. dipl. mat., finančni analitik, Randometrics d.o.o.

mag. Matija Radelj, finančni analitik, Randometrics d.o.o.

Katarina Kresal, pravnica, predsednica LDS in ministrica za notranje zadeve

doc.dr. Klavdija Kutnar, FAMNIT, Univerza na Primorskem

mag. Rado Pezdir, FAMNIT, Univerza na Primorskem, MFDPŠ

Splošne informacije

Na poletno šolo matematičnih financ se lahko prijavi 15 študentov in 15 dijakov, prijave potekajo do zapolnitve kapacitet.

Za dijake in študente, ki niso iz Kopra ali Obale je zagotovljeno spanje v Dijaškem domu (tri nočitvie) , zagotovljen pa je tudi en obrok na dan (v menzi Dijaškega doma). Cena udeležbe na poletni šoli je enaka za vse: 40 evrov (vključuje ceno treh nočitev, obrokov in udeležbe na poletni šoli). Plačilo bo opravljeno tako, da bodo udeleženci poletne šole dobili položnice preko katerih bodo v zakonsko predpisanem roku plačali omenjeni znesek.

Dijaki in dijakinji, ki so mlajši od osemnajst let, se lahko udeležijo poletne šole ob upoštevanju odgovornosti njihovih staršev ali zakonskih skrbnikov. Organizator poletne šole ne sprejema odgovornosti za nastalo škodo, ki jo povzročijo mladoletne osebe.

Organizatorji poletne šole matematičnih financ si pridržujejo pravico do spremembe urnika v primeru, da pride do nepričakovanih sprememb pri izvedbi posameznih predavanj.

Poletna šola matematičnih financ bo potekala v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije na Glagoljaški 8 v Kopru.

Svojo prijavo lahko oddate tu.

Več informacij na: rado.pezdir@gmail.com