sobota, 16. marec 2019 Peto predavanje Famnitovih izletov v matematično vesolje 2018/19

Vabimo vas na peto letošnje predavanje z naslovom

»Vsakdanji problemi - matematične rešitve (zgledi uporabe dominacije v grafih)«,

ki bo potekalo v sredo, 20. marca 2019, ob 18.00,
v Veliki predavalnici 1, UP FAMNIT (Glagoljaška 8, Koper).

Predavala bo dr. Nina Chiarelli, UP FAMNIT in UP IAM.

Na predavanju si bomo ogledali, kako nam lahko teorija grafov, natančneje teorija dominacije v grafih, pomaga pri reševanju vprašanj, kot so: načrtovanje postavitev avtobusnih postaj, načrtovanje postavitev radijskih oddajnikov, iskanje množice predstavnikov in drugih vsakdanjih problemov.

O predavateljici:
Nina Chiarelli je leta 2011 diplomirala na Pedagoški fakulteti v Kopru s področja matematike in računalništva in leta 2016 doktorirala na UP FAMNIT s področja matematičnih znanosti. Od leta 2014 je na UP FAMNIT zaposlena kot asistentka, od leta 2017 pa tudi na UP IAM kot raziskovalka. Raziskovalno se ukvarja z diskretno matematiko s poudarkom na teoriji grafov.