četrtek, 28. oktober 2010 Otvoritveno predavanje bioloških večerov

V sredo, 27. oktobra 2010 je v prostorih FAMNIT-a potekalo otvoritveno predavanje cikla bioloških predavanj, ki nudijo drugačen vpogled v svet bioloških pojavov, razložen na laikom razumljiv način. Uvodnemu nagovoru prof. dr. Borisa Kryštufeka je sledilo vabljeno predavanje doc. dr. Josefa Bryje s Češke akademije znanosti v Brnu o filogeografskih raziskavah afriških glodavcev (The phylogeography of rodents in Africa). Doc. dr. Josef Bryja je zaključil dodiplomski in podiplomski študij na Masarykovi univerzi v Brnu na Češkem, s specializacijo iz zoologije in ekologije sesalcev. Zaposlen je kot znanstveni sodelavec na Oddelku za populacijsko biologijo in kot vodja laboratorija za zoologijo in ekologijo na Fakulteti za znanost v Brnu. Raziskovalno se ukvarja z molekularno ekologijo vretenčarjev ter vedenjsko in populacijsko ekologijo glodavcev.

Uvodnemu predavanju bodo sledila še naslednja predavanja:
24.11.2010 prof. dr. Boris Kryštufek : predavanje o malih sesalcih Balkanskega polotoka
22.12.2010 doc. dr. Elena Varljen Bužan: predavanje na temo varstvene genetike kot orodja za upravljanje s populacijami sesalcev
26.1.2011 Peter Glasnović: predavanje o zanimivih rastlinah balkanskega polotoka
23.2.2011 mag. Živa Fišer Pečnikar: predavanje o varstvu Blagajevega volčina
30.3.2011 Katja Kalan: predavanje o biologiji tigrastega komarja
20.4.2011 doc. dr. Dunja Bandelj: predavanje o forenzičnih pristopih v kmetijstvu
25.5.2011 mag. Andrej Sovinc: predavanje o pticah sredozemskih otokov