petek, 5. november 2010 ORADA

Na FAMNITU se je zgodila ORADA!

Med krompirjevimi počitnicami, v tednu med 25. in 29. oktobrom, je potekala računalniška delavnica ORADA. Delavničarji so z mentorji izdelali zaključene projektne naloge s področja programiranja. Poskusili so programiranje v programskem okolju Alice. Alice je okolje za učenje programiranja.

Razdeljeni v projektne skupine, so se spopadli še z jeziko HTML ter oblikovanjem spletnih strani ter z osnovami programiranja mobilnih aplikacij na primeru iPhone OS.

Zaključni del delavnice je sodelujoče popeljal v prelepi svet računalniških iger, kjer pa so sodelujoči programirali taktiko bojnih strojev. Tečajniki so sprogramirali tanke, ki so se na zaključni prireditvi spopadli na bojnem polju. Več o sami bitki si oglejte tukaj.