sreda, 20. januar 2021 [ONLINE PREDAVANJE] Tretje predavanje Famnitovih izletov v matematično vesolje 2020/21

Vabimo vas na tretje letošnje predavanje z naslovom

Kolo, kovanec in zdrava prehrana​,

ki bo v sredo, 27. januarja 2021, ob 18.00,
prek ZOOM povezave.

Predaval bo dr. Andrej Brodnik, UP FAMNIT, UP IAM in UL FRI.

Kaj imajo skupnega kolo, kovanec in zdrava prehrana? Vse tri poganja uporaba verige. Če kolo poganja veriga kot je na sliki, kovanec in zdravo prehrano poganja veriga podatkov oziroma veriga blokov podatkov. Na predavanju si bomo pogledali ne samo kako, ampak tudi zakaj deluje takšna veriga ter presenečeni ugotovili, da je vse skupaj zelo preprosto. V lonec streseš nekaj računovodstva, računalništva in informatike, matematike ter seveda zvrhano mero zvedavosti. Dobiš pa izdelek, o katerem govori tako rekoč cel svet.

O predavatelju:
Andrej Brodnik je doktoriral na Univerzi v Waterlooju, Kanada. Njegovo osnovno področje raziskovanja predstavljajo jedrnate podatkovne strukture in učinkoviti algoritmi. Predava na UP FAMNIT in na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL. Poleg tega je Predsednik komisije za tekmovanja pri ACM Slovenija in vodi osnovno- in srednješolska tekmovanja iz znanja računalništva in informatike (Bober in RTK) ter Univerzitetni programerski maraton. Leta 2012 je prejel nagrado Republike Slovenije za izjemne dosežke na področju visokega šolstva.