petek, 11. marec 2011 Okrogla miza "Zakaj smo družba brez razuma in dostojanstva?"

Okrogla miza "Zakaj smo družba brez razuma in dostojanstva?" v okviru Tedna UP

Gosti: dr. Andraž Teršek, dr. Aleksander Zadel in mag. Rado Pezdir

Moderatorja: Olga Kaliada in Matija Žgur

Tri javno prepoznavne osebnosti, trije svetovi, tri znanstvene vede... in podobno kritičen odnos do samega sebe in do sveta.
To je le skromen začetek zgodb, ki jih dr. Aleksander Zadel, dr. Andraž Teršek in mag. Rado Pezdir pišejo s svojim javnim odnosom do človečnosti, razuma, vrednot, akademskega poklica, politike in najpomembnejših družbenih vprašanj. Tudi zgodb, ki jih drugi ljudje in javnost pišejo o njih. Njihove zgodbe se ne le poklicno prepletajo, ampak imajo tudi vsebinska stičišča. Za nekatere kontroverzna, provokativna, idealistična ipd., za druge prizemljena v moralnem razumu in intelektualni odgovornosti. Pričakujemo, da bo pogovor z njimi, ki bo podčrtan z vprašanji o vlogi dostojanstva in razuma v sodobni družbi, prav takšen.

Vljudno vabljeni na okroglo mizo, ki bo 15.3.2011 ob 15h v Veliki predavalnici na Famnitu.