sreda, 27. september 2023 OKROGLA MIZA: MEJE IN MIGRACIJE

KAJ? Okrogla miza "Meje in migracije: (ne)vidnost?"

KDAJ? 10. oktober 2023 ob 18.00

KJE? Avla UP FAMNIT (Glagoljaška ulica 8, 6000 Koper)

Prijave: do 6. oktobra prek obrazca TUKAJ

Na okrogli mizi bodo povabljeni strokovnjaki razpravljali o pojmu migracij in njegovem razvoju skozi zgodovino ter natančneje opisali današnji proces migracij v naši regiji. Razprava bo zajemala družbene vplive migracij in analizo, kako ta pojav doživljajo državljani. Prav tako bodo sodelovala povabljena lokalna združenja in predstavila svoje sodelovanje in dejavnosti na to temo. Dogodek bosta moderirala dr. Katja Hrobat Virloget in dr. Michaël Mrissa.

Okrogla miza bo potekala v angleščini.

Več >> TUKAJ

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.