sreda, 26. marec 2014 Odprtje EKO učilnice na Srednji lesarski šoli v Ljubljani

V torek, 25.3.2014, je minister za izobraževanje, znanost in šport, dr. Jernej Pikalo, skupaj z ravnateljico Srednje lesarske šole v Ljubljani, mag. Majdo Kanop, odprl EKO učilnico.

EKO učilnica je rezultat skupnega projekta ŠC Ljubljana Srednje lesarske šole in Oddelka za lesarstvo Biotehniške fakultete, v sodelovanju s Fakulteto za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem.

S projektom želimo prispevati k povečanju zaupanja do lesa in spodbuditi zavedanje, da lahko z lesom ustvarimo zdravo bivalno okolje po načelih trajnostnega razvoja. Na UP FAMNIT bomo v nadaljevanju izračunali ogljični odtis EKO učilnice in izvedli študijo merjenja razpoloženja dijakov v lesenih učilnicah.

Naj ob tem spomnimo, da smo EKO učilnico pred kratkim uredili tudi na UP FAMNIT.