nedelja, 11. oktober 2015 Zaključilo se je finalno kolo Univerzitetnega programerskega maratona 2015

To soboto10. oktobra 2015, se je v Mariboru odvilo finalno kolo Univerzitetnega programerskega maratona (UPM) 2015, kjer so se ekipe pomerile za naslov prvaka UPM in naslove prvakov posameznih univerz. Poleg tega so se ekipe borile tudi za nastop na tekmovanju CERC.

Reševanje nalog na finalnem kolu traja kar 5 ur. Boj za prva mesta je bil še povsem odprt, saj so se vodilne ekipe na skupni lestvici med seboj razlikovale zgolj za točko ali dve (kar pomeni le ena naloga na finalu). Možno je bilo torej še vse in tesni rezultati so napovedovali dogodek epskih razsežnosti!

Prvaki UPM 2015 so postali Programatorji iz Univerze v Ljubljani, ki so bili s skupno 22 osvojenimi točkami 3 točke pred Pitoni++ in 5 točk pred The A Team, vsi iz Ljubljane.

Naša najboljša ekipa O(2^n) (Daniel Siladji, Marko Palangetić, Vladan Jovičić - na sliki) se je s 14 točkami uvrstila na odlično 5. mesto. Druga finalna ekipa StackOverflow se je uvrstila na zelo dobro 15 mesto.
Rezultate si lahko ogledate na strani UPM.

Študentom čestitamo za uvrstitve na UPM!