petek, 15. maj 2020 Naši študenti javnost ozaveščajo o sindromu fibromialgiji

Naši študenti so zelo aktivni tudi v teh časih. V torek je Anja Klepac, v sklopu projekta Boli MeNe, nastopila v oddaji Dobro jutro. Ozaveščala je o zelo spregledanem sindromu fibromialgiji in gledalcem zaupala svojo osebno izkušnjo glede soočanja z njim.

Projekt Boli MeNe je PKP projekt, ki ga je prijavil UP FAMNIT pod mentorstvom dr. Gorazda Drevenška, pobudnica za ustanovitev projekta pa je bila prav Anja Klepac, sicer študentka Biopsihologije.

Spremljajte jih na Facebook strani.

Na projektu sodelujejo tudi:

Kaja Krajc, Uporabna psihologija (UP FAMNIT), Alenka Pirih, Biopsihologija (UP FAMNIT), Živa Kralj, Inkluzivna pedagogika (UP PEF), Klara Rataj, Aplikativna kineziologija (UP FVZ), Tinkara Jankovič, Fizioterapija (Alma Mater Europae), Vid Rotvejn Pajič, Medicina (UL, MF), Hristijan Marinkovski, Računalništvo (UP FAMNIT).

Poleg dr. Drevenška pa jih vodijo še mentorji: dr. Tina Podlogar (UP FAMNIT), dr. Karmen Drljić (UP PEF), dr. Irena Štucin Gantar (dr. med., spec. pediatrije, vodja strokovnega sveta Centra za zdravljenje bolezni otrok Šentvid pri Stični) in Ivan Založnik (fizioterapevtrefleksoterapevt, tuinolog in maser).