ponedeljek, 16. april 2018 Naši matematiki uspešno nastopili tudi na Češkem

V petek 13. aprila je v Ostravi na Češkem potekalo 28. tekmovanje Vojtěch Jarník International Mathematical Competition – najstarejše tekmovanje matematike za študente v Evropski uniji, katerega se študenti UP FAMNIT že tradicionalno udeležujejo.

Na letošnji izvedbi je tekmovalo 150 študentov s 33 evropskih univerz. V prvi kategoriji (za študente 1. in 2. letnika oziroma mlajše od 22 let) so Famnitove barve zastopali Đorđe Mitrović (1. letnik Matematike), Arbër Avdullahu, Daniil Baldouski (oba 2. letnik Matematike), v drugi kategoriji je tekmoval Mirza Krbezlija (3. letnik Matematike).

Mitrović, Avdullahu in Baldouski so prejeli certifikat uspešnega udeleženca.

Čestitamo našim študentom in jim želimo še veliko uspešnih nastopov!

(na fotografiji: Mirza Krbezlija, Đorđe Mitrović, Arbër Avdullahu, Daniil Baldouski)