nedelja, 31. marec 2019 Naši matematiki tudi letos tekmovali na Češkem

V petek 29. marca 2019, je v Ostravi na Češkem potekalo 29. tekmovanje Vojtěch Jarník International Mathematical Competition– najstarejše tekmovanje matematike za študente v Evropski uniji, katerega se študenti UP FAMNIT tradicionalno udeležujejo že vrsto let.

Na letošnji izvedbi je tekmovalo 145 študentov s 35 evropskih univerz. V prvi kategoriji (za študente 1. in 2. letnika oziroma mlajše od 22 let) so Famnitove barve zastopali Đorđe Mitrović (2. letnik Matematike), Eva Siladji in Besfort Shala (oba 1. letnik Matematike), v drugi kategoriji je tekmoval Roman Solodukhin (2. letnik Matematičnih znanosti).

Shala, Mitrović in Solodukhin so pridobili certifikat uspešnega udeleženca.

Čestitamo našim študentom in jim želimo še veliko uspešnih nastopov!