petek, 21. december 2018 Naši matematiki pridobili osem novih projektov ARRS za sodelovanje z Rusijo

Oddelek za matematiko UP IAM zaključuje leto s še enim uspehom: naši raziskovalci so pridobili nova sredstva na Javnem razpisu za sofinanciranje znanstvenoraziskovalnega sodelovanja med Republiko Slovenijo in Rusko federacijo v letih 2019 – 2020.

Do konca leta 2020 bodo z gostovanji okrepili sodelovanja z naslednjimi raziskovalnimi ustanovami: Lomonosov Moscow State University, National Research University Higher School of Economics,  Sobolev Institute of Mathematics of Siberian Branch of the Russian Academy of Sciences, Steklov Mathematical Institute of Russian Academy of Sciences in Federal Research Centre 'Computer Science and Control'.

Vodje odobrenih projektov so: dr. Ademir Hujdurović, dr. Martin Milanič, dr. Edward Tauscher Dobson, dr. Štefko Miklavič, dr. Istvan Kovacs, dr. Klavdija Kutnar, dr. Vito Vitrih in dr. Russel Stephen Woodroofe.

Vsem želimo uspešno raziskovanje in še nadaljnjo okrepitev sodelovanja s tujimi institucijami!

Rezultate razpisa lahko preberete na tej povezavi.