ponedeljek, 5. november 2018 Naši matematiki pridobili pet novih projektov ARRS za sodelovanje z ZDA

Oddelek za matematiko UP IAM je uspešno pridobil nova sredstva na Javnem razpisu za sofinanciranje znanstvenoraziskovalnega sodelovanja med Slovenijo in ZDA v letih 2018 in 2020.

Naši raziskovalci bodo tako do konca septembra 2020 z gostovanji okrepili sicer že uspešna sodelovanja z naslednjimi raziskovalnimi ustanovami: Kennesaw State University, The University of Mississippi, Emory University, Northen Arizona University in Washington University in St. Louis.

Vodje petih odobrenih projektov so: dr. Ademir Hujdurović, dr. Russell Stephen Woodroofe, dr. Primož Šparl, dr. Enes Pasalic in dr. Edward Tauscher Dobson.

Vsem želimo uspešno raziskovanje in še nadaljnjo okrepitev sodelovanja s tujimi institucijami!

Rezultate razpisa, na katerem so bili uspešni tudi raziskovalci InnoRenew Coe, UP FHŠ in UP FM, lahko preberete na tej povezavi.