torek, 3. oktober 2023 Naravoslovni dnevi na Famnit-u: za dijake in učitelje v šolskem letu 2023/24

NARAVOSLOVNI DNEVI ODDELKA ZA BIODIVERZITETO UP FAMNIT

IZVEDBA NARAVOSLOVNIH DNEVOV

Naravoslovni dnevi so primerni za srednje šole in se povezujejo z učnim načrtom predmeta Biologija v  posameznem letniku. Posamezna delavnica traja 2 šolski uri (90 min), v enem dnevu se izvedeta dve delavnici za en razred z vmesno 30-min pavzo.  Zaradi omejitve prostora je za posamezni naravoslovni dan maksimalno število udeležencev 30.

Prva delavnica poteka med 9.30-11.00, druga pa med 11.30-13.00.

Naravoslovni dnevi so porazdeljeni v tri vsebinske sklope, kjer si izberete enega: Evolucija, Zgradba in delovanje organizmov in Ekologija.

Za šolsko leto 2023/24 so predlagani naslednji datumi naravoslovnih dnevov: petek, 6.3., 19.4., 10.5., 7.6.

Naravoslovni dnevi se bodo izvajali v objektu Livade 1.0 v Izoli.

Obvezna je prisotnost učiteljev.

VSEBINSKI SKLOPI

NARAVOSLOVNI DNEVI ODDELKA ZA APLIKATIVNO NARAVOSLOVJE

Naravoslovni dnevi so primerni za srednje šole in se povezujejo z učnim načrtom predmeta Biologija in Kemija v posameznem letniku. V enem dnevu se izvedejo tri delavnice za en razred z vmesno 30-min pavzo.  Zaradi omejitve prostora je za naravoslovni dan maksimalno število udeležencev 30.

Izvedba naravoslovnega dneva se določi po predhodnem dogovoru.

Naravoslovni dnevi se bodo izvajali v objektu Livade 1.0 v Izoli.

Obvezna je prisotnost učiteljev.

VSEBINE DELAVNIC

Kontakt: promo@famnit.upr.si