četrtek, 13. avgust 2020 Na voljo štipendije Ad futura za podiplomske študente iz držav zahodnega Balkana

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS je objavil štipendije Ad futura, namenjene podiplomskim študentom (magistrski ali doktorski) državljanom držav zahodnega Balkana (Bosna in Hercegovina, Črna gora, Republika Kosovo, Republika Severna Makedonija in Republika Srbija) za študij s področja naravoslovja, tehnike in medicine v Sloveniji.

Pogoj za prijavo je zaključen dodiplomski študij na eni od visokošolskih izobraževalnih ustanov v zgoraj navedenih državah ter urejeno začasno prebivališče v Republiki Sloveniji do roka za prijavo (oz. veljavno pooblastilo osebi s prebivališčem v Sloveniji za zastopanje v zvezi z uveljavljanjem pravice v upravnem postopku).

Štipendija se lahko dodeli za življenjske stroške v času študija in/ali za plačilo šolnine.

Rok za prijave je 31. 8. 2020.

Več informacij, pogoji in prijavnica so na voljo na spletni strani https://www.srips-rs.si/vsi-razpisi/razpis/stipendije-za-podiplomski-studij-drzavljanov-drzav-zahodnega-balkana-v-sloveniji-za-leto-2019-2-1