četrtek, 9. oktober 2014 Na UP FAMNIT se bo odvilo finale Univerzitetnega Programerskega Maratona - UPM

V soboto 11. 10. 2014 se bo na UP FAMNIT zgodilo finale Univerzitetnega Programerskega Maratona - UPM 2014. UPM je odprto univerzitetno prvenstvo v programiranju, kjer študenti (in ostali) v trojkah rešujejo algoritmične probleme v obliki programerskih nalog. Preverjanje pravilnosti poteka prek samodejnega sodniškega sistema.

Na finalu pričakujemo prek 60 tekmovalcev, ki se bodo v skupinah borili s težkimi algoritmičnimi problemi.
Najboljše ekipe bodo tekmovale na regionalnem tekmovanju pod okriljem krovnega svetovnega združenja računalničarjev ACM - Association for Computational machinery - ACM ICPC.