četrtek, 10. november 2016 Mlada raziskovalka Tea Knap na raziskovalnem obisku v Kaliforniji

Raziskovalci Oddelka za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT so letos vzpostavili uradno znanstveno sodelovanje z najvidnejšo federalno inštitucijo za kmetijstvo v ZDA – USDA (US Department of Agiculture). V sklopu tega sodelovanja je  trenutno na raziskovalnem obisku v centru National Clonal Germplasm Repository (NCGR – Davis, Kalifornija), ki skrbi za raziskave povezane s sredozemskimi kmetijskimi rastlinami. NCGR vzdržuje genske vire 23 različnih rodov, tamkajšnja kolekcija pa šteje 7.917 akcesij pomembnih sredozemskih sadnih vrst in trte.

V okviru obiska Tea Knap, skupaj z drugimi raziskovalci iz ZDA, raziskuje sadno vrsto figo, vzpostavlja enotne laboratorijske protokole in metodologijo za genetsko profiliranje rastline. Cilj raziskave je primerjava diverzitete jadranskih fig z zbirko genotipov, ki jih hrani NCGR v Kaliforniji.

Tei Knap čestitamo za uspešen začetek svoje raziskovalne poti!