petek, 12. januar 2018 Mednarodni uspeh kviza »Matematični adventni koledar 2017«

Decembra se je odvila tretja izvedba Matematičnega adventnega koledarja, na katerem so se v reševanju matematičnih nalog pomerili tako osnovnošolci kot srednješolci.
Pomembna novost novost tokratnega kviza je bila vzporedna izvedba v angleškem jeziku, s katerim je Oddelek za matematiko UP FAMNIT želel povabiti k sodelovanju tudi mlade tekmovalce iz tujine. Odločitev je bila nedvomno prava, saj se je na kviz prijavilo rekordnih 440 tekmovalcev. Največ (350) jih je bilo iz Slovenije, ostali pa so bili iz iz Albanije, Bosne in Hercegovine, Črne gore, Češke, Gruzije, Italije, Makedonije, Romunije, Rusije, Slovaške in Švice.
S praktičnimi nalogami iz vsakdanjega življenja so se udeleženci spoprijeli od 1. do 20. decembra 2017, za vsako nalogo pa so imeli na voljo le en dan.

Prejemniki nagrad so:

• tekmovalci iz Slovenije:
    • 8. in 9. razred osnovne šole: Niko Horvat, Vid Kavčič, Matija Likar;
    • 1. in 2. letnik srednje šole: Marija Klemenčič, Lovro Drofenik, Maša Toplak;
    • 3. in 4. letnik srednje šole: Ana Meta Dolinar, Andraž Maier, Rok Kuk;
  • tekmovalci iz tujine:
    • 8. in 9. razred osnovne šole: Jasna Ilieva (Makedonija), Jacopo Paoli (Italija), Andrej Petroski (Makedonija);
    • 1. in 2. letnik srednje šole: Ivan Ivanovski (Makedonija), Tamar Korkotashvili (Gruzija), Teimurazi Toloraia (Gruzija);
    • 3. in 4. letnik srednje šole: Baqar Gamezardashvili, Dimitri Korkotashvili, Saba Lepsveridze (vsi Gruzija).

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za vložen trud in znanje.
Upamo, da bo med njimi tudi veliko takih, ki se bodo odločili za študij matematike!