četrtek, 11. april 2013 Vabljeni na mednarodni simpozij o kuščaricah Maditerana - “8th International Symposium on the Lacertids of the Mediterranean Basin”

Vabljeni na  4-dnevni mednarodni simpozij o kuščaricah Maditerana
“8th International Symposium on the Lacertids of the Mediterranean Basin”,
ki bo potekal od 3. junija do 6. junija 2013 v Kopru.

Simpozij skupaj organizirata Univerza na Primorskem in Societas herpetologica slovenica - društvo za preučevanje dvoživk in plazilcev, s podporo društva Biodiva – društvo varstvenih biologov.
Glavni namen simpozija je povezovanje vodilnih strokovnjakov (herpetologov) s tega področja, ki raziskujejo kuščarice v Sredozemlju, sodelovali pa bodo tudi posamezniki iz ostalih delov Evrope in sveta. Povabljeni so gostujoči predavatelji, med njimi sta udeležbo že potrdila tudi svetovno priznana raziskovalca, prof. Michael James Angilletta Jr. iz Indiana State University v ZDA ter dr. Catarina Pinho iz inštituta CIBIO in Univerze v Portu na Portugalskem.
Simpozij bo potekal v Kopru in je zato idealna priložnost za vključevanje in izobraževanje študentov Univerze na Primorskem.

Več informacij o simpoziju je na voljo na naslovu: https://sites.google.com/site/8thlacertidsymposium/.