petek, 18. april 2014 Matematiki UP FAMNIT odlični v 2. krogu Medarodne internetne olimpijade

Študenti dodiplomskega študijskega programa Matematika so v 2. krogu Medarodne internetne olimpijade iz Matematike dosegli odlične rezultate.

Drugega kroga tekmovanja iz Matematike se je udeležilo 873 študentov iz 184 fakultet. Naši študentje so bili uvrščeni v sklop specializiranih fakultet, v katerem je v 2. krogu tekmovalo 171 študentov.
Dosegli so naslednje uvrstitve:

• 3. mesto Roman Solodukhin
  • 5. mesto Marko Palangetić
  • 18. mesto Ratko Darda
  • 35. mesto Edin Husić in Luka Pavlović
  • 56. mesto Bećo Merulić

Tekmovanja se je v 1. krogu udeležilo skupno 7191 študentov iz 225 fakultet, v sklopu specializiranih fakultet jih je tekmovalo 1011. S ponosom še sporočamo, da Roman Solodukhin zaseda 3. mesto tudi v skupnem seštevku, Marko Palangetić pa 8. mesto.

3. krog tekmovanja bo potekal med 21. in 22.5.2014.

Tekmovalcem za odlične rezultate iskreno čestitamo in jim želimo še več odličnih uvrstitev tudi v prihodnje!