petek, 21. junij 2013 Matematiki so se zbrali na 3. mednarodni poletni doktorski šoli

Na Rogli se je v nedeljo 16.6. začela Mednarodna doktorska poletna šola diskretne matematike, na kateri se je že tretje leto zapored zbralo več kot 50 udeležencev iz Slovenije, Avstrije, s Slovaške, Češke, iz Južne Koreje, s Taiwana, iz Rusije, Estonije, s Filipinov, iz Španije, Madžarske, Italije, Gane, Alžirije, Irana, Mehike, Avstralije, s Poljske in Kitajske.

Kratke tečaje o aktualnih matematičnih problemih in področjih bodo pripravili trije uveljavljeni mednarodni strokovnjaki, prof. Marston Conder iz Nove Zelandije (Simetrije grafov), prof. Edward T. Dobson iz ZDA (Imprimitivne permutacijske grupe) in prof. Tatsuro Ito z Japonske (Leonardovi pari in q-Racahjevi polinomi).

Udeležencem poletne šole, ki jo organizirata UP FAMNIT in UP IAM želimo uspešen študij in nadvse plodno raziskovalno druženje!