torek, 2. april 2013 Uspešno izveden matematični dan za osnovnošolce OŠ Sostro

V petek 29. marca 2013 je našo fakulteto obiskala skupina učencev 9. razreda iz OŠ Sostro, za katere smo na Famnitu, v sodelovanju z mentorico iz OŠ Sostro, pripravili matematični dan. Dogajanje je z uvodnim nagovorom in kratko predstavitvijo Famnita otvorila dekanja doc. dr. Klavdija Kutnar, glavni del dogodka pa so predstavljale delavnice in predavanja, na katerih so mladi matematični navdušenci spoznali uporabnost teorije iger v biologiji (doc. dr. Barbara Boldin), reševali uganke o potencah števila dve (doc. dr. Martin Milanič) in se seznanili z matematičnimi triki, ki se skrivajo v ozadju igre SET (doc. dr. Vito Vitrih). Matematični dan so zaključili s tekmovanjem v tej razburljivi družabni igri.