ponedeljek, 30. september 2019 Matematičen konec tedna na Bledu

Pretekli konec tedna je na Bledu minil v znamenju matematike. Sočasno so potekale konferenca Women of mathematics on the Mediterranean shores v organizaciji DMFA, IMFM, UL FMF in UP FAMNIT, 1. konferenca o poučevanju matematike, fizike in astronomije, ki jo je prav tako organiziralo DMFA, zvrstila pa se je tudi 12. redna seja organizacijskega odbora za 8ECM.

V čast nam je, da se je slednje udeležila podpredsednica Evropskega matematičnega društva (EMS), turška matematičarka Betül Tanbay, ki je prav tako sodelovala tudi na konferenci Women of mathematics on the Mediterranean shores, kjer je devet uglednih matematičark iz sredozemske regije predstavilo različne raziskovalne teme in karierne poti mladim matematikom, predvsem magistrskim in doktorskim študentom.

Pridružili sta se še Sylvie Paycha in Noel Tovia Matoff, ki sta predstavili fotografski projekt 'Women of Mathematics through the Mediterranian – a gallery of portraits'.

Na sliki: udeleženci 12. redne seje organizacjskega odbora za 8ECM (Vir: © Noel Tovia Matoff)

Na sliki: udeleženci konference Women of mathematics on the Mediterranean shore (Vir: © Noel Tovia Matoff)