torek, 23. avgust 2016 Mag. Tilen Genov prostovoljno poučeval v Namibiji

V začetku avgusta je ekipa okoljskih statistikov in biologov z Univerze St Andrews (Velika Britanija), med katerimi je bil tudi Tilen Genov, asistent na Oddelku za biodiverziteto UP FAMNIT, organizirala 4-dnevni tečaj iz statističnega modeliranja na Namibia University of Science and Technology (Windhoek, Namibija). Namen tečaja je bil izboljšati usposobljenost raziskovalcev na področju analize podatkov v afriških državah.

Inštruktorji za poučevanje niso prejeli nobenega plačila, zato je bil tečaj udeležencem na voljo brezplačno. Sodelovalo je okoli 60 udeležencev iz različnih afriških držav, ki preučujejo pomembne afriške živalske in rastlinske vrste ter ekosisteme, kot so sloni, levi, leopardi, žirafe, antilope, kiti in delfini, puščave, savane, itd. Udeleženci bodo lahko z novo pridobljenim znanjem bolje pristopili k analizi svojih podatkov in tako prispevali k boljšemu poznavanju in varstvu afriške narave.

Mag. Genovu in ostalim prostovoljcem čestitamo za opravljeno delo!