četrtek, 8. december 2022 Jasna Prezelj s člankom med izbor dosežkov Odlični v znanosti 2022

Z veseljem naznanjamo, da je bil članek izr. prof. dr. Jasne Prezelj, na področju biotehnike, z naslovom »Kvantitativna ocena tveganja izpostavljenosti Mycobacterium avium subsp. paratuberculosis (MAP) preko različnih vrst mleka za slovenskega potrošnika« izbran med izbor dosežkov Odlični v znanosti 2022.

Odlični v znanosti je projekt, ki ga Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije izvaja v okviru promocije znanosti. Pri tem sledijo evropskim zgledom, kjer je naraščajoč pomen promocije znanosti vezan na doprinos znanosti k razvoju na znanju temelječe družbe. Z zavedanjem, da je odnos in vzajemnost med znanstvenim raziskovanjem in izzivi sodobne družbe potrebno graditi in krepiti.

Mehanizem spodbujanja razvoja in vzpostavitve inovativnih komunikacijskih aktivnosti za promocijo slovenske znanosti je bil uveden leta 2014 kot eden izmed treh sklopov aktivnosti ARRS na področju znanosti.

Izbor so pripravile članice in člani znanstvenih svetov ved, potrdil pa ga je Znanstveni svet agencije.

Izr. prof. dr. Jasni Prezelj za dosežek iskreno čestitamo!