torek, 28. junij 2016 Izšla je knjiga doc. dr. Petra Mackelwortha »Marine Transboundary Conservation and Protected Areas«

Velikost, odaljenost, trodeminzionalna narava ter dejstvo, da je večji del oceanskih prostranstev zunaj državnih meja, predstavljajo velik izziv varstvu morskih ekosistemov. O tem, kako alternativno pristopiti k holističnemu varstvu in upravljanju z morskim okoljem skozi koncept čezmejnega varstva  ter pomenu čezmejnih zavarovanih območij v varstvu morskih populacij, govori knjiga »Marine Transboundary Conservation and Protected Areas«, katere urednik je doc. dr. Peter Mackelworth, predavatelj na Oddelku za Biodiverziteto UP FAMNIT ter varstveni direktor Inštituta za raziskave in varstvo morja »Blue World«.

V 16 poglavjih knjige, objavljene v založbi Routledge skupine Taylor in Francis, številni strokovnjaki s področja morskih varstvenih ved, med katerimi je skupaj z doc. dr. Mackelworthom tudi doc. dr. Bojan Lazar z Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT, podajajo teoretične osnove, biološko, družabno, politično in zakonodajno ozadje ter praktične primere aplikacije čezmejnih zavarovanih območij v varstvu morskih ekosistemov.

Dr. Mackelworthu iskreno čestitamo in mu želimo še veliko raziskovalnih uspehov.