petek, 4. december 2020 Izr. prof. dr. Ana Grdović Gnip imenovana v Ekonomski svet Republike Hrvaške

Predsednik Republike Hrvaške Zoran Milanović je sprejel Sklep o ustanovitvi Ekonomskega sveta predsednika republike, kateremu predseduje doc. dr. Velibor Mačkić, posebni svetovalec predsednika Republike Hrvaške za gospodarstvo.

Svet sestavlja 11 članov, uglednih znanstvenikov s področja ekonomije in gospodarstva, med njimi je tudi izredna profesorica dr. Ana Grdović Gnip, ki predava na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem.

Novonastali Ekonomski svet predsednika republike bo vodil strokovne razprave in dajal mnenja o vprašanjih s področja ekonomske politike, prav tako bo pripravljal ustrezne strateške podlage in analize dolgoročnih trendov ter strukture hrvaškega gospodarstva.

Izr. prof. dr. Ana Grdović Gnip je strokovnjakinja s področij fiskalne politike, modelov monetarne politike ter makroekonomskih analiz.

Profesorici Grdović Gnip iskreno čestitamo ob novem imenovanju!

(foto: izr. prof. Ana Grdović Gnip)