ponedeljek, 3. julij 2023 Oddelek za biodiverziteto obiskala prof. dr. Marina Nonić z Univerze v Beogradu

UP FAMNIT je med 18. in 30. 6. 2023 obiskala gostujoča profesorica dr. Marina Nonić s Fakultete za GozdarstvoUniverze v Beogradu,  ki se je v sklopu Srednje Evropskega programa za izmenjavo študentov in profesorjev (CEEPUS) udeležila obiska pri prof. dr. Eleni Bužan z Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT. V tem času je s tukajšnjo ekipo izmenjala znanja ter predstavila dobre prakse tukajšnjim profesorjem, raziskovalcem in študentom.

"V času mojega obiska sem imela priložnost biti del čudovite ekipe, kjer smo v sodobnih in popolnoma opremljenih laboratorijih razpravljali o prihodnjem sodelovanju in možnih projektih. Gostiteljica in njen tim sta mi predstavila svoje rezultate in trenutno delo, ki je zelo zanimivo in koristno. Moje poučevanje pa je bilo povezano z ohranjanjem gozdno genskih virov v zaščitenih območjih Srbije, kjer sem predstavila metodologijo in nekatere rezultate naše ekipe s Fakultete za Gozdarstvo. Pri moji predstavitvi sem se osredotočila na primere dobrih praks na Nacionalnem parku “Kopaonik” ter omenile tudi ostale zaščitene površine. Veselim se, da bom lahko vso znanje, ki sem ga prejela na vaši fakulteti, delila med svojimi sodelavci in študenti. Verjamem, da je ta obisk začetek našega prihodnjega sodelovanja,” je opisala svojo izkušnjo.