petek, 11. november 2011 Intervju s prof. dr. Dušanko Janežič: kako matematika pomaga pri razvoju zdravil

Laboratorij za molekularno modeliranje, ki deluje v okviru Kemijskega inštituta Ljubljana, je razvil  računalniški algoritem za razvoj zdravil ProBiS (Protein Binding Sites), ki farmacevtom omogoča nove poglede na že znane zadeve in lahko pomeni tudi bližnjico do novih zdravil.

Več o tem, kako se je vse začelo, kaj zmore aloritem Probis, kako je nastal računalniški sistem Vrana (Vzporedni računalnik za akceleracijo numeričnih algoritmov) in o načrtih za nadaljnji razvoj raziskav si preberite v članku, ki je dostopen na naslovu:

Redna profesorica dr. Dušanka Janežič je vodja Laboratorija za molekularno modeliranje na Kemijskem inštitutu Ljubljana ter profesorica in raziskovalka na UP FAMNIT.