petek, 6. maj 2016 Hud nabor nalog na 2. kolu UPM 2016

V četrtek, 5.5.2016, se je v Mariboru, Kopru in Ljubljani odvilo še drugo kolo letošnjega Univerzitetnega programerskega maratona. Sodniška ekipa je za drugo kolo pripravila še posebej hud nabor šestih nalog.

Tekmovalci so se kljub težavnosti zelo resno lotili programiranja rešitev za pripravljene probleme in se po večurnem naporu na koncu, verjetno zaradi spomladanske utrujenosti, uvrstili nekoliko slabše kot v prvem kolu.

Rezultati primorskih ekip so sledeči: skupina PSPACE (Daniel Silađi, Vladan Jovičić, Marko Palangetić) je rešila dve nalogi in zasedla 6. mesto na vseslovenski ravni. Skupina Half-Life 3, ki jo sestavljajo dijaki STŠ Koper je rešila eno nalogo, ostali dve skupini UP FAMNIT pa nista rešili nobene naloge.

Več o tekmovanju in uvrstitvah si lahko preberete tukaj, če pa bi se tudi vi radi preizkusili v programiranju, lahko naloge rešite tudi sami!