četrtek, 14. november 2019 Giovanna Aronne: Reprodukcijska ekologija in varstvo ogroženega palinurskega jegliča (Primula palinuri)

Vabljeni na predavanje

»Reprodukcijska ekologija in varstvo ogroženega palinurskega jegliča (Primula palinuri)«,
ki bo danes, v četrtek, 14. 11., ob 18.00
v FAMNIT-VP2 (Glagoljaška 8).

Predavala bo prof. Giovanna Aronne.

Povzetek

Palinurski jeglič (Primula palinuri) je ozko endemična vrsta, ki uspeva le na nekaj lokacijah vzdolž obale Tirenskega morja v južni Italiji. Vrsto ogrožajo različni dejavniki, kot je uničevanje njenega življenjskega prostora zaradi gradnje objektov, predvsem za namene turizma, ogroža pa jo tudi nabiranje. Kot za ostale vrste jegličev je tudi za palinurski jeglič značilna heterostilija. Na predavanju bo predstavljeno razmnoževanje ter varstvo te redke in zanimive vrste.

O predavateljici

Prof. Giovanna Aronne je redna profesorica, zaposlena na Oddelku za agronomijo Univerze v Neaplju Federico II. Njeno področje zanimanja je vpliv ekoloških dejavnikov na morfologijo in fiziologijo rastlin. Trenutno se raziskovalno posveča okoljskim dejavnikom, ki vplivajo na reprodukcijo rastlin in varovanje ogroženih rastlinskih vrst, ter vplivom dejavnikov v vesolju na rast rastlin.

Predavanje bo v angleškem jeziku.