ponedeljek, 3. april 2017 FAMNITovi študenti matematike ponovno uspešni na Češkem

V petek 31. marca je v Ostravi na Češkem potekalo 27. tekmovanje Vojtěch Jarník International Mathematical Competition - najstarejše tekmovanje matematike za študente v Evropski uniji, katerega se študenti UP FAMNIT že tradicionalno udeležujejo.

Na letošnjo izvedbo se je prijavilo 132 študentov s 36 univerz. V prvi kategoriji (za študente 1. in 2. letnika oziroma mlajše od 22 let) sta Famnitove barve zastopala Arbër Avdullahu in Daniil Baldouski (oba 1. letnik Matematike), v drugi kategoriji pa sta tekmovala Roman Solodukhin in Anes Valentić (absolvent oziroma 3. letnik Matematike).

Avdullahu, Baldouski in Solodukhin so prejeli certifikat uspešnega udeleženca, Solodukhin pa je z 20 doseženimi točkami poskrbel za najboljšo uvrstitev Famnitovih študentov v drugi kategoriji doslej.

Čestitamo našim študentom in jim želimo še veliko uspešnih nastopov!

Na fotografiji (od leve): Roman Solodukhin, Arbër Avdullahu, asist. Alejandra Ramos Rivera, Daniil Baldouski in Anes Valentić.