ponedeljek, 11. april 2016 FAMNITovi študenti matematike tekmovali na Češkem

V petek 8.4. je v Ostravi na Češkem potekalo 26. tekmovanje Vojtěch Jarník International Mathematical Competition - najstarejše tekmovanje matematike za študente v Evropski uniji.

Letošnje izvedbe se je udeležilo 154 študentov s 35 univerz. V prvi kategoriji (za študente 1. in 2. letnika oziroma mlajše od 22 let) sta Famnitove barve zastopala Anes Valentić in Marija Tepegjozova (2. letnik MA), v drugi kategoriji pa sta tekmovala Marko Palangetić in Roman Solodukhin (3. letnik MA).

Marko Palangetić je za doseženih 13 točk prejel certifikat uspešnega udeleženca (zmagovalec v tej kategoriji je zbral 29 točk od 40 možnih). Ob tem še izpostavljamo, da je bila med tekmovalne naloge za drugo kategorijo uvrščena tudi naloga Famitovega doktorskega študenta in asistenta Slobodana Filipovskega, ki je na Češkem opravljal vlogo delegata Famnitove ekipe.

Čestitamo našim študentom in jim želimo še veliko uspešnih nastopov!