ponedeljek, 24. marec 2014 Famnitovi biološki večeri: Zaščita in pravilno upravljanje Kraških travišč na območjih NATURA 2000

V sklopu Famnitovih bioloških večerov in projekta BioDiNet bo v ponedeljek, 31.3.2014, ob 19.30 uri v Mali predavalnici 2 UP FAMNIT predavanje z naslovom Zaščita in pravilno upravljanje Kraških travišč na območjih NATURA 2000, ki ga bo izvedel Jernej Figelj.

Kratka vsebina predavanja: Na Krasu živi veliko različnih vrst ptic in čeprav velik delež Krasa pokriva gozd, so najpomembnejši habitati za ptice skalovja in kulturna krajina. Na predavanju bomo podrobneje spoznali mozaično kraško kulturno krajino kjer prevladujejo ekstenzivna travišča, ptice, ki tukaj gnezdijo in načine kako s takšno krajino ravnati trajnostno in jo ohraniti za prihodnje generacije.

O predavatelju: Jernej Figelj je varstveni ornitolog, zaposlen na Društvu za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije. Ukvarja se predvsem s spremljanjem pogostih ptic kmetijske krajine.