četrtek, 6. oktober 2011 FAMNITovi BIOLOŠKI VEČERI

UP FAMNIT vabi na BIOLOŠKE VEČERE, ki bodo ponudili drugačen vpogled v svet bioloških pojavov, razložen na laikom razumljiv način.

Prvi letošnji biološki večer v četrtek, 13.10.2011 ob 18:30 v Veliki predavalnici na UP FAMNIT, Glagoljaška ulica 8. Predavanje z naslovom »Klobučnjaki (Scyphozoa; Cnidaria) in filogeografski vzorci« bo imela doc. dr. Andreja Ramšak.

Doc. dr. Andreja Ramšak je zaposlena na Nacionalnem inštitutu za biologijo-Morski biološki postaji. Občasno sodeluje tudi v pedagoškem procesu na UP FAMNIT - v  preteklem akademskem letu je sodelovala pri izvedbi programa Sredozemsko kmetijstvo. Ukvarja se s filogeografijo klobučnjakov, ki se v zadnjih letih vse pogosteje in množično pojavljajo v morjih ter povzročajo težave turizmu in ribiški industriji.